بک لینک های روی سرور

blog-network

شبکه های وبلاگی (blog network) لزوما وبلاگ نیستند و می توان نام آن را شبکه های وب سایتی هم گذاشت!
شبکه های وبلاگی یعنی مجموعه وب سایت هایی که معمولا روی یک سرور (IP) هستند و یا اگر هم روی یک IP نباشند دارای C Class IP یکسانی هستند (مقاله تأثیر C Class IP ها در سئو را مطالعه کنید) و معمولا به هم دیگر لینک داده اند.یکی از مورد هایی که گوگل به آن توجه می کند، IP وب وب سایت ها و ارتباط لینکی وب سایت لینک دهنده می باشد.وقتی گوگل ببیند، که شما از ۲۰۰ سایتی که روی یک IP هستند، بک لینک دارید، چشم خود راتیز بین تر می کند.زیرا در حالت عادی ، بک لینک ها، روی وب سایت های مختلف با هاست و ip های مختلفی هستند.دریافت لینک از چنین وب سایت هایی که به گونه شبکه ای معمولا به هم وصل هستند ، حتی اگر دارای محتوای خوب و پیج رنک بالا باشند (مقاله چه بک لینکی با کیفیت می باشد را مطالعه کنید.انتشار به زودی) و از هر نظر دیگری قوی باشند، می تواند منجر به کاهش رتبه شما یا حذف از نتایج گوگل گردد! زیرا این گونه بک لینک ها کاملا مصنوعی هستند و از روش های قدیمی سئوی کلاه سیاه می باشد.
عده ای زیرا وب سایت های زیادی روی یک سرور دارند فکر می کنند، یک گنجینه خیلی گرانبها دارند.و گاها از سایتهای خود برای ایجاد بک لینک بهره گیری می کنند و تأثیر چندانی نظاره نمی کنند یا حتی تأثیر منفی نظاره می کنند.اینجاست که کلا با خود فکر می کنند بک لینک کلا چیز بدی می باشد! (مقاله باورهای غلط درمورد بک لینک را مطالعه کنید)
پس از دریافت لینک از چنین وب سایت هایی اجتناب کنید.ممکن می باشد دریافت لینک از این وب سایت ها موجب رشد شما گردد و گاها ممکن می باشد رشد پایداری هم داشته باشید.اما ریسک بالایی دارد.همانگونه که همیشه بیان کرده شده می باشد، در سئو هیچ چیز مطلق نیست.

آموزش لینک سازی

سری مقالات تخصصی جدید در زمینه آموزش لینک بیلدینگ را مطالعه کنید تا به مناسب ترین نحو از پس مدیریت سئو داخلی و خارجی وب سایت خود بر بیایید. ما تمام نکات لینک سازی را در مطالب این بخش با شما به اشتراک می‌گذاریم.

لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست؟

لینک سازی یا لینک بیلدینگ (به انگلیسی Link Building) به مجموع فعالیت‌هایی بیان کرده می گردد که برای ایجاد یک ساختار محکم از لینک های مرتبط در درون و بیرون یک وب‌وب سایت انجام می گردد. این لینک‌ها شامل لینک‌های داخلی و خارجی خود وب‌وب سایت و البته بک لینک می شوند. هدف شما در لینک بیلدینگ، ارتقا رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل می باشد.

این مطلب را هم بخوانید :   نکته سئو : خرید رپورتاژ چیست و اصولا خرید رپورتاژ به چه معنا است؟

لینک داخلی و خارجی چیست؟

مقصود از لینک داخلی آن لینک هایی می باشد که درون وب سایت خود قرار می‌دهید تا کاربر را از یک بخش به بخش‌های دیگر وب سایت هدایت کنید. لینک خارجی هم آن لینکی می باشد که کاربر را به وب سایتی دیگر ارجاع می‌دهد.
در فصل هفتم مقاله آموزش لینک بیلدینگ جدید، قصد داریم نکات و ترفندهایی را در مورد فرآیند لینک بیلدینگ پیشرفته به شما ارائه کنیم. این نکات لینک بیلدینگ پیشرفته بر اساس تجربیات ما و دیگر سئو کاران مطرح به دست آمده می باشد.
بعضی از این نکات را در فصل های قبلی برایتان نام برده ایم. اما مطمئن باشید که همۀ این نکات، فارغ از اینکه چه نوع وب سایتی دارید، برایتان مفید خواهد بود و به شما در طریقه لینک بیلدینگ پیشرفته (یا حتی مبتدی!) یاری می کنند.

با بهره گیری از فهرست، طریقه لینک بیلدینگ را سرعت ببخشید

فرض کنیم که در صنعت باغبانی و گیاه شناسی فعالیت داریم و به همین خاطر دوست داریم وبلاگ ها و وب سایت های برتر در این حوزه را پیدا کنیم. در آغاز کوشش می کنیم کلمه کلیدی “وبلاگ های مرتبط با باغبانی” یا عبارتی شبیه به این کلمه کلیدی را در موتورهای جستجوگر، جستجو کنیم.


مطمئناً این جستجو نتایج بسیار خوبی در پی خواهد داشت، اما برای آنکه بتوانیم مناسب ترین نتیجه ممکن را دریافت کنیم بایستی کلمات کلیدی متفاوتی را آزمایش کنیم.
برای اینکه سرعت خود را افزایش دهیم، کوشش کردیم فهرستی از وبلاگ های مرتبط با باغبانی تهیه کنیم. به همین مقصود در موتور جستجوگر گوگل به دنبال عبارت “لیست وبلاگ های مرتبط با باغبانی” گشتیم.

آموزش لینک بیلدینگ پیشرفته

آموزش لینک بیلدینگ پیشرفته
همانگونه که در تصویر نظاره می کنید، در میان چند مورد از نتایج اول، لیستی از وبلاگ های مرتبط با باغبانی هست که بیشتر افراد از این وبلاگ ها بهره گیری می کنند. این نوع جستجو نه تنها به شما یاری می کند، وبلاگ های مورد نظر خود را سریع تر پیدا کنید، بلکه یافتن وبلاگ های با کیفیت را نیز آسان تر می کند زیرا معمولاً این گونه فهرست ها با دقت بسیاری تهیه می شوند.
شاید با خود فکر کنید، نتایج موجود در تصویر به زبان انگلیسی می باشد و آیا چنین نتیجه ای در جستجو به زبان فارسی پیدا نمود می گردد. توصیه می کنیم که عبارت هایی نظیر همین کلمه کلیدی را به فارسی در گوگل جستجو کنید. مطمئناً نتایجی مشابه به دست می آید.

این مطلب را هم بخوانید :   قلق های سئو:بک لینک چیست؟ چگونه بهترین بک لینک ها را بسازیم؟

وبلاگ نویسانی را پیدا کنید که از ابزار Followerwonk بهره گیری می کنند

Followerwonk ابزاری عالی و کوچک می باشد که به شما اجازه می دهد تجزیه و تحلیل های بسیاری را بر روی اکانت توییتر خود انجام دهید. این ابزار توسط وب سایت MOZ توسعه یافته می باشد و هم اکنون در دسترس همه قرار دارد. یکی از قابلیت های Followerwonk این می باشد که به شما اجازه می دهد وبلاگ نویسان تاثیر گذار در حوزه کاری خود را به سرعت و به سادگی پیدا کنید.
این ابزار به شما امکان می دهد که کلیدواژه های مختلفی را در توئیتر جستجو کنید:
آموزش لینک بیلدینگ پیشرفته
Followerwonk به صورت کاملاً پیشرفته جستجو می کند و نه تنها توئیت ها، بلکه قسمت Bio اکانت های توئیتر را نیز جستجو می کند. فرضاً اگر ما کلمه کلیدی “مُد و فشن” را در آن جستجو کنیم، با جستجوی Bio افراد، نتیجه تقریباً به شکل زیر شبیه خواهد بود:
آموزش لینک بیلدینگ یا لینک سازی پیشرفته
بعد از دریافت نتایج جستجو، می توانید نتایج به دست آمده را به صورت یک فایل CSV استخراج کنید. این فایل به شما اجازه می دهد افرادی که در بیوگرافی خود آدرس وب سایت شان را مشخص کرده اند را نیز پیدا کنید. اگر چنین باشد، قادر خواهید بود به وب سایت یا وبلاگ آنها سر بزنید و در صورت نیاز با آنها در تماس باشید.
آموزش لینک بیلدینگ یا لینک سازی پیشرفته

لینک بیلدینگ پیشرفته با بهره گیری از اینفوگرافیک

همانند نوشتن پُست مهمان در وبلاگ ها، ساخت لینک با بهره گیری از اینفوگرافیک نیز در چند سال گذشته در میان وبمسترها بسیار محبوب شده می باشد. به گونه کلی فرآیند لینک سازی از اینگونه تصاویر شبیه به دست آوردن لینک از محتوای متنی می باشد که در فصل های قبل همین مقاله به آن تصریح کردیم. اما مناسب تر می باشد بدانید در لینک سازی با بهره گیری از اینفوگرافیک می توانید با انجام چند کار جزئی، لینک های بیشتری به دست آورید.
چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟حتما بخوانید: چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟
در واقع، این تکنیک بر اساس این واقعیت شکل گرفت که بعضی از افراد اینفوگرافیک های شما را (بدون اجازه) در وب سایت یا وبلاگ خود قرار می دهند، اما ممکن می باشد در ازای آن به شما لینکی ندهند. این اتفاق بسیار مرسوم می باشد. پس اگر با چنین شرایطی روبرو شدید، مناسب تر می باشد با صاحب وب سایت تماس بگیرید و از او بخواهید به وب سایت شما لینک بدهد.
برای اینکه بدانید چه وب سایت یا وبلاگ هایی از اینفوگرافیک شما بهره گیری کرده اند بایستی نام فایل خود را بدانید. به خاطر داشته باشید که شما بیشتر از آنکه به URL تصویر نیاز داشته باشید؛ به نام فایل Jpg یا PNG تصویر مورد نظر نیاز دارید. ما می توانیم با راست کلیک کردن بر روی اینفوگرافیک و انتخاب گزینه Copy Image URL به نام فایل دست پیدا کنیم.
آموزش لینک بیلدینگ یا لینک سازی پیشرفته
حالا به Google Images بروید و به دنبال این نشانه بگردید:
آموزش لینک سازی یا لینک بیلدینگ پیشرفته
بر روی آن کلیک کنید و سپس آدرس به دست آمده را در آن کپی کنید:
آموزش لینک بیلدینگ یا لینک سازی پیشرفته
بر روی گزینه Search کلیک کنید. نتایج به دست آمده شبیه شکل زیر خواهد بود:
آموزش لینک بیلدینگ یا لینک سازی پیشرفته
حالا  هر کدام از آدرس های به دست آمده را مطالعه کنید تا مطمئن شوید لینکی به وب سایت شما داده اند. اگر چنین نبود یک ایمیل بنویسید و از آنها خواهش کنید لینک وب سایت را به عنوان منبع اصلی؛ اضافه کنند. کوشش کنید متن ایمیل تان کاملاً دوستانه باشد. شاید توانستید با آنها دوست شوید و در آینده باز هم از ایشان لینک بگیرید. به همین علت های روانشناسی می باشد که این روش ها با عنوان لینک بیلدینگ پیشرفته شناخته می شوند.

این مطلب را هم بخوانید :   آموزش سئو: آموزش ساختن بک لینک

آیا می خواهید درمورد لینک بیلدینگ پیشرفته بیشتر بدانید؟

این راهنما اصول مورد نیاز برای ایجاد کمپین لینک بیلدینگ را به خوبی اظهار می کند و هدف اصلی آن آموزش ساخت لینک به افراد مبتدی بوده می باشد. اما فرآیند لینک بیلدینگ کمی پیچیده و وسیع می باشد. برای آموزش های بیشتر می توانید منابع غیر فارسی زیر را مطالعه کنید:

  سایت ما حاوی مقالات مفید آموزشی درباره سئوی سایت است

  برای پیدا کردن مطلب مورد نظر می توانید موضوع مورد نظر خود را جستجو نمایید

   

 • Buzzstream Blog
 • Growing Popularity and Links
 • Ultimate Guide to Link Building
 • The Link Building Book
 • Link Building Strategies
 • Link Building

آموزش لینک بیلدینگ پیشرفته

جمع بندی

خب، این بود آموزش لینک بیلدینگ برای افراد مبتدی! امیدواریم که این راهنمای هفت فصلی توانسته باشد مفهوم لینک بیلدینگ را به خوبی به شما آموزش داده باشد. همانگونه که در ابتدای همین مقاله بیان کردیم، لینک بیلدینگ فرآیندی پیچیده و وسیع می باشد و هر روزه با به روز رسانی های موتورهای جستجوگر، قوانین آن دست خوش تغییرات می گردد. به همین خاطر، من و همکارانم تمام کوشش خود را می کنیم تا این آموزش را هر چند وقت یکبار بروزرسانی کنیم.