Backlink یکی از پردکاربردترین عبارات در دنیای بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو می باشد. در حال حاضر مفهوم بک لینک برای بسیاری از فعالان حوزه وب بحثی چالشی می باشد. امیدواریم در این مقاله بتوانیم به درستی اظهار کنیم که بک لینک چیست و چه تأثیر مثبت یا منفی می‌تواند بر روی رتبه وب سایت در موتورهای جستجو داشته باشد.

بک لینک ها در اصل لینک‌های ورودی به وب سایت شما از سایر وب سایت‌ها می‌باشند. هنگامی که یک صفحه وب آدرس صفحه وب شما را در وب سایت خود قرار می‌دهد به گونه‌ای که با کلیک بر روی آن آدرس به صفحه وب سایت شما هدایت گردد آن آدرس به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می گردد. در گذشته بک لینک یک مفهوم فوق‌العاده مهم و حتی می‌توان بیان کرد مهم‌ترین معیار ارزیابی رتبه وب سایت‌ها در موتورهای جستجو بود، اما امروزه با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و به‌خصوص گوگل اندکی از این اهمیت کاسته شده می باشد. هرچند که هنوز هم بک لینک مناسب می‌تواند تأثیر چشمگیری در افزایش رتبه وب سایت داشته باشد.

بعضی از اصطلاحات رایج که در خصوص بک لینک بایستی بدانید

Link Juice: هنگامی که یک صفحه وب به صفحات داخلی یا صفحه اصلی وب سایت شما لینک می‌دهد، این بک لینک Link Juice نامیده می گردد. Link Juice در بهبود رنک صفحات وب و همچنین Domain Authority (اعتبار دامنه) تاثیرگذار می باشد. در صورتی که می‌خواهید در سایتتان به صفحه‌ای لینک بدهید اما به افزایش رنک آن صفحه کمکی نشود می‌بایست از تگ nofollow بهره گیری کنید.

Nofollow Links: همان‌گونه که ذکر گردید هنگامی که لینک یک صفحه از وب به همراه تگ nofollow در صفحه دیگری قرار می‌گیرد این بک لینک به عنوان juice در نظر گرفته نمی‌گردد. لینک‌های nofollow تأثیری در بهبود رنک صفحات لینک‌شده ندارند و صرفاً جهت ارجاع مورد بهره گیری قرار می‌گیرند. شما به عنوان یک وب‌مستر اگر می‌خواهید به وب سایت‌هایی لینک‌ بدهید که مورد اعتماد شما نیستند، لازم می باشد که از لینک‌های nofollow بهره گیری کنید. مانند لینک‌های nofollow می‌توان به لینک‌های آدرس وب سایت‌ها در بخش نظرات تصریح نمود.

سایت ما حاوی مقالات مفید آموزشی درباره سئوی سایت است

برای پیدا کردن مطلب مورد نظر می توانید موضوع مورد نظر خود را جستجو نمایید

 

Do-follow Links: به صورت پیشفرض تمامی لینک‌هایی که دارای تگ nofollow نمی‌باشند، لینک فالو محسوب شده و به عنوان لینک juice در نظر گرفته می شوند.

Linking Root Domain: این عبارت به تعداد بک لینک‌هایی که از یک آدرس واحد به وب سایت شما ارجاع داده می گردد مربوط می باشد. یک وب سایت اگر حتی ده بار به وب سایت شما لینک داده باشد، همگی آن‌ها از دید juice به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می شوند و تعداد آن‌ها تأثیری در افزایش سئو نخواهد داشت.

Low-Quality Links: لینک‌های کم کیفیت آن دسته از لینک‌ها می‌باشند که از وب سایت‌های اسپم و وب سایت‌هایی که لینک خروجی زیادی دارند به وب سایت شما داده می گردد. تأثیر منفی این بک لینک‌ها از تأثیرات مثبت آن‌ها بیشتر بوده و لازم می باشد که از این نوع وب سایت‌ها دوری گردد.

Internal Links: لینک‌هایی که از یک صفحه وب سایت به صفحه‌ای دیگر از همان وب سایت تصریح می‌کنند لینک‌های داخلی نامیده می شوند. هرچند که تأثیر این نوع لینک از بک‌ لینک‌های خارجی به وب سایت شما بیشتر می باشد، اما اگر به درستی بهره گیری شوند می‌توانند در بهبود وضعیت کلمات کلیدی اثرگذار باشند.

Anchor text: متنی که به عنوان متن لینک در نظر گرفته می گردد متن Anchor (لنگر) نامیده می گردد. این متن تأثیر بسیاری بر بهبود رنک کلمات کلیدی مورد نظر در موتورهای جستجو دارد.

این مطلب را هم بخوانید :   نکته سئو : خرید رپورتاژ چیست و اصولا خرید رپورتاژ به چه معنا است؟

به عنوان نمونه کد html زیر که یک لینک می باشد را در نظر بگیرید

<a href=”https://webramz.com” rel=”nofollow”>هاست</a>

در این لینک عبارت هاستینگ متن Anchor می‌باشد. در صورتی که این لینک در وب سایت‌های مناسبی قرار گیرد، وب سایت webramz.com در نتیجه جستجوی کلمه کلیدی هاستینگ رتبه مناسبی می‌تواند داشته باشد. البته عبارت rel=”nofollow” به معنای nofollow بودن لینک می‌باشد و جهت آشنایی شما با چگونگی بهره گیری از این تگ قرار داده شده می باشد. برای تاثیرپذیری از این بک لینک این تگ می‌بایست حذف گردد.

مزایای بک لینک در بهبود سئوی وب سایت

پیش از آنکه در خصوص تأثیر بک لینک در سئو صحبت کنیم، مناسب تر می باشد بدانید که اهمیت بک لینک در سال‌های گذشته دستخوش تغییراتی شده می باشد. زمانی بود که حتی بک لینک‌های کم کیفیت نیز در بهبود رنک صفحات وب سایت مؤثر بودند، اما امروزه با تغییر الگوریتم جستجوی گوگل و بهره گیری از الگوریتم هوشمند پنگوئن بسیار مهم می باشد که بک لینک شما از وب سایت با کیفیت که دارای رتبه مناسبی در موتورهای جستجو می‌باشند تهیه گردد. همچنین دریافت بک لینک از وب سایت‌هایی با محتوای مرتبط به محتوای وب سایت شما یاری بسیاری به افزایش رتبه وبسایتتان در موتورهای جستجو خواهد نمود.

در کل هدف بک لینک دادن بایستی به گونه‌ای باشد که مخاطب را از وب سایت دیگر به وب سایت شما هدایت کند و صرفاً قرار دادن بک لینک در وب سایت‌های دیگر خود به خود تأثیر چندانی ندارد.

اجازه بدهید مطالعه کنیم که چرا ایجاد بک لینک برای وبسایتتان مهم می باشد؟

بک لینک‌ها رتبه‌بندی سازمان‌دهی شده را بهبود می‌بخشند

بک لینک به شما یاری می کند تا جایگاه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد. اگر محتوایی از وب سایت شما با متن Anchor مناسب در وب سایت دیگری لینک گردد، آن محتوا به سرعت در موتورهای جستجو افزایش رتبه خواهد داشت. مناسب تر می باشد تمرکزتان را بر روی بهبود رتبه کلمات کلیدی و صفحات داخلی وب سایت قرار دهید تا صفحه اصلی.

بک لینک‌ها باعث می شوند سرعت ایندکس شدن صفحات سایتتان در موتورهای جستجو افزایش یابد

بک لینک‌ها سرعت جستجو و رسیدن ربات‌ها و خزنده‌های موتورهای جستجو را به وب سایت شما افزایش می‌دهند. از همین رو به مقصود تسریع در ایندکس شدن محتویات وب سایت شما بهره گیری از بک لینک مناسب، بسیار توصیه می گردد.

چطور بک لینک بگیریم؟

حال که با مفهوم «بک لینک» و تأثیر آن در بهبود سئوی وب سایت آشنا شدید، مناسب تر می باشد که با تعدادی راهکار ساده در جهت جذب بک لینک مناسب برای وبسایتتان آشنا شوید.

نکته‌ای که در جذب بک لینک به مقصود بهبود رتبه وب سایت مهم می باشد، این می باشد که تعداد بک لینک نسبت به کیفیت آن اهمیت چندانی ندارد و کیفیت بک لینک دریافتی می باشد که تأثیر خود را در بهبود سئوی وب سایت نمایش می‌دهد. پس اگر قصد خرید بک لینک را دارید (که به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد. زیرا که اخیراً الگوریتم پنگوئن گوگل بک لینک‌های خریداری شده را شناسایی می کند و آن‌ها را به عنوان فاکتوری منفی در سئوی وب سایت در نظر می‌گیرد) در صورتی که از کیفیت بک لینک‌ها اطلاعاتی ندارید ریسک نکنید و نسبت به خرید اقدام ننمایید

چگونه می‌توان بک لینک‌های با کیفیت دریافت نمود؟

مقالات با کیفیت بنویسید

این مطلب را هم بخوانید :   نکته سئو : چرا بک لینک ها مهم هستد؟ و چگونه بک لینک بدست بیاوریم؟

اگر می‌خواهید لینک وب سایت شما در وب سایت‌های با کیفیت قرار گیرد، مسلماً محتوای وب سایت شما نیز می‌بایست کیفیت‌های لازم را داشته باشد. نوشتن مقالات کاربردی و با کیفیت (مثل همین مقاله :D) توجه صاحبان سایر وب سایت‌ها را به وب سایت شما جلب کرده و احتمال قرارگیری لینک مطالب وب سایت شما در وب سایت ‌آن‌ها را افزایش می‌دهد. در نظر داشته باشید، مقالات با کیفیت، تحقیقی می‌باشند و کپی شده از وب سایت‌های دیگر نیستند.

شروع به کامنت‌بازی کنید

مقصود از کامنت‌بازی مشارکت شما در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. انجمن‌های گفتگویی که لینک‌های Do-follow در پست‌های خود قرار می‌دهند، جایگاه بسیار مناسبی برای گرفتن بک لینک باکیفیت می‌باشند. همچنین شبکه‌های اجتماعی که امروزه بخش مهمی از اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند با در نظر داشتن گستردگی مخاطبانشان به شدت برای گرفتن بک لینک توصیه می شوند.

مجموعاً موردها ذکر گردیده تنها بخشی از موردها مهم مرتبط با مفهوم بک لینک می‌باشد. مسلماً تجربیات شخصی هرکس در این زمینه متفاوت می باشد و این مقاله تمامی آن‌ها را پوشش نخواهد داد. با این حال امید می باشد که مطالب ذکر گردیده تا حد امکان کاربردی باشند و در بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر مثبت داشته باشند.

امروزه ارتقاء وب سایت در موتور جستجوی گوگل یا به تعبیری همان سئو وب سایت، دغدغه ی بسیاری از کارفرمایان وب سایت های شرکتی و استارت آپ ها شده می باشد. خرید بک لینک قوی یا خرید رپورتاژ را می توان یکی از کلیدی ترین ابزارها برای انجام این کار معرفی نمود. اما خريد بك لينك چیست و یا چگونه بایستی خرید بک لینک با کیفیت را انجام داد؟ در این نوشتار تا انتها با ما همراه باشید تا درصدد پاسخ به این سوالات مهم برآییم:
خرید بک لینک
سوال: خرید بک لینک چیست؟
اگر اندکی در زمینه بهینه سازی وب سایت خود در فضای اینترنت به جستجو بپردازید، حتما با عباراتی همچون خرید بک لینک طبیعی یا خرید بک لینک خارجی مواجه خواهید گردید که توسط بسیاری از متخصصین این زمینه به کار رفته می باشد. اما این عبارت دقیقا به چه معنا می باشد؟
در پاسخ بایستی بیان کرد که در حقیقت «بک لینک» به لینکی بیان کرده می گردد که از یک وب سایت به سایتی دیگر (وب سایت هدف) منتهی می گردد. فرق بک لینک با سایر لینک ها نیز در همین نکته می باشد که بک لینک در حقیقت به وب سایت دیگر و لینک داخلی به خود دامنه ی وب سایت منتهی خواهد گردید.
نیاز به یادآوری می باشد بدانید که موتور جستجوی بسیار هوشمند و محبوب «گوگل»، این لینک ها را به منزله ی یک امتیاز برای وب سایت هدف مقصود کرده و وب سایت هدف را در نتایج بالاتر نمایان خواهد ساخت. در حقیقت هرچه تعداد و مخصوصا کیفیت این بک لینک ها بیشتر باشد، گوگل اعتبار بیشتری برای وب وب سایت هدف در نظر خواهد گرفت.


سوال: چرا خرید بک لینک طبیعی یا خرید بک لینک با کیفیت همواره توصیه می گردد؟
همان گونه که در بخش فوق ذکر گردید، اگرچه بک لینک ها در حقیقت مهره های اصلی در بهینه سازی وب وب سایت محسوب می گردند، اما از طرفی نباید از یاد برد که موتور جستجوی گوگل نیز بسیار هوشمندانه اقدام می کند.
به زبان ساده گوگل به سادگی می تواند تشخیص دهد که بک لینک از وب وب سایت بی کیفیت و فقط برای بالا بردن یک صفحه ی خاص در گوگل انجام شده و لینک هیچ گونه هدف دیگری ندارد. به همین دلیل بسیاری از متخصصین سئو، به خرید بک لینک طبیعی و یا خرید رپورتاژ روی آوردند.
سوال: خرید رپورتاژ چیست؟
خرید رپورتاژ که ما آن را در وب سایت خود به عنوان خرید بک لینک همیشگی خطاب می کنیم، در حقیقت نوع خاصی از خريد بك لينك بوده که لینک شما در داخل یک متن قرار خواهد گرفت. این نوع لینک برای همیشه در داخل آن متن باقی مانده و از این جهت امتیاز زیادی برای وب سایت هدف به همراه دارد. به همین دلیل بسیاری خرید رپورتاژ را نسبت به خرید بک لینک انبوه توصیه می کنند.

این مطلب را هم بخوانید :   فکر کردن کافی است، بک لینک های مورد نطرمان را درست کنیم

بک لینک همیشگی چیست ؟

بک لینک همیشگی
تعریف بک لینک همیشگی

بک لینک همیشگی به بک لینکی بیان کرده می گردد که به صورت همیشگی در وب سایت مورد نظر ثبت گردد و هیچ گاه این لینک پاک نشود، در واقع این نوع بک لینک ها تاریخ انقضا ندارند.

چرا به بک لینک نیاز داریم ؟

اولین و مهم ترین دلیل بهره گیری از بک لینک، بهبود رتبه ی وب سایت می باشد. وقتی شما لینک وب سایت خود را در یک وب وب سایت معتبر قرار می دهید، در واقع از اعتبار و محبوبیت آن برای اعتبار بخشیدن به وب سایت خود بهره گیری می کنید. دومین دلیل بهره گیری از بک لینک این می باشد که، شما با بهره گیری از بک لینک می توانید بازدید وب سایت خود را افزایش دهید. آخرین دلیل برای بهره گیری از بک لینک این می باشد که، وقتی گوگل لینک شما را در وب وب سایت دیگری می بیند، وب سایت شما را واقعی تصور می کند.

مزایای بک لینک همیشگی

بهبود رتبه ی وب سایت
افزایش ترافیک طبیعی وب سایت
ایندکس سریع تر محتوای وب سایت
بک لینک ها یک روش بازاریابی و تبلیغات ارزان هستند.
افزایش اعتبار برند شما

تفاوت بک لینک همیشگی با رپورتاژ خبری

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که بک لینک همیشگی چه تفاوتی با رپورتاژ خبری دارد؟ برای پاسخ به این سوال مناسب تر می باشد آغاز تعریف کوتاهی از رپورتاژ خبری را ارائه دهیم و سپس به تفاوت این دو روش تبلغاتی بپردازیم.
رپورتاژ خبری چیست ؟
رپوتاژ خبری نیز یک روش موثر در بهینه سازی وب سایت و افزایش ترافیک وب وب سایت می باشد. در این روش کافیست محتوای تبلیغاتی ( شامل تصاویر، توضیحات کافی در ارتباط با محصول و یا خدمتی که ارائه می کند و لینک وب وب سایت شما باشد ) خود را در وب وب سایت مورد نظر شما قرار دهید. در نوشتن محتوای رپورتاژ خبری دقت کنید زیرا اگر این محتوا به درستی نوشته نشود، شما را به نتیجه ی دلخواه خود نمی رساند. توصیه می کنم برای نوشتن محتوای رپورتاژ خبری خود، از یک متخصص سئو یاری بگیرید.

تفاوت بک لینک همیشگی با رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری
تعریف رپورتاژ خبری

حال که با تعریف رپورتاژ خبری و بک لینک همیشگی آشنا شدید، به مطالعه تفاوت های این دو می پردازیم.
اگر به تعریف بک لینک همیشگی و رپورتاژ خبری توجه کرده باشید، متوجه خواهید گردید که شما در بک لینک همیشگی فقط لینک وب وب سایت خود را در وب سایت موردنظر قرار می دهید، اما در رپورتاژ خبری توضیحات کاملی را از محصول و یا خدمتی که ارائه می کنید، در اختیار بازدیدکنندگان می گذارید.

تاثیر بک لینک همیشگی بر سئو

 بک لینک همیشگی و سئو
تاثیر بک لینک همیشگی بر سئو

همان گونه که در مقاله ی تاثیر بک لینک بر سئو وب سایت بیان کردیم، بک لینک ها تاثیر زیادی بر سئو وب سایت دارند. گوگل اضافه بر کیفیت بک لینک ها، به مدت زمان ماندن بک لینک در وب سایت نیز رتبه می دهد. وقتی لینک وب وب سایت شما به صورت همیشگی در یک وب سایت پربازید وجود داشته باشد، به گونه طبیعی ترافیک وب وب سایت شما بیشتر می گردد.
.