بک لینک (Backlink) چیست؟

در زبان ساده بک لینک به پیوندهای بیان کرده میشود که از سایتهای دیگر به وب سایت شما داده میشود. زمانی که از وب سایت خود به وب سایت دیگر پیوند میدهید، وب سایت مقابل از وب سایت شما بک لینک دریافت کرده می باشد.
بک لینک در سئو چقدر مهم می باشد؟

ارزش بک لینک در سئو میتوان بیان کرد تقریبا مهم می باشد، تجارب نشان داده می باشد سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید تولید میکنند، رتبه خوبی دارند.
برای روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی وب سایت به این مثال دقت کنید:
فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را اظهار کردید، و ۱۰ نفر موضوعی را که اظهار کردید تایید کردند و به آن رأی دادند؛ سپس فرد دیگری موضوعی را بیان نمود و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید کردند. حال حرف شما ارزش بیشتر دارد یا شخص مقابل؟ جواب آشکارست که شما! زیرا افرادی که حرف شما را تایید میکنند بیشتر از شخص مقابل می باشد. بک لینک هم به این شکل می باشد؛ تقریبا مانند رأی میماند، هرچه بک لینکهای شما بیشتر به وب سایت شما و مطالب شما باشد یعنی اشخاص بیشتری به آن رأی میدهند، آنرا دوست دارند و مورد تاییدشان می باشد، پس رتبه بهتری را خواهید داشت. بک لینک از فاکتورهایی می باشد که رتبه وب سایت را مشخص می ‌کند.
بک لینک بایستی خریداری گردد؟
اگر به این فکر هستید که با خرید بک لینک در سایتهای با پیج رنک بالا میتوانید قدرت دامین و وب سایت خود را افزایش داده و رتبه بهتری را بگیرید، سخت در اشتباهید! زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو قدرتمند به راحتی سایتهایی که جهت کسب رتبه مناسب تر در جستجو اقدام به خرید لینک میکنند را شناسایی نموده و از رتبه آنها میکاهد. البته شایان ذکر می باشد اگر مایلید در یک وب سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینک میتوانید دیگران نگران به وجودآمدن مشکلی برای وب سایت خود نباشید. شاید سوال کنید که اگر بک لینک را خریداری نکنیم پس چگونه میتوانیم به وب سایت خود بک لینک دریافت کنیم و به این طریق قدرت وب سایت خود را افزایش داده و رتبه بالاتری را کسب کنیم؟ جواب اینست که شما بایستی بک لینکها را به صورت طبیعی دریافت کنید؛ یعنی مطالب جدید و کاربردی تولید کنید تا کاربران در سایتها و وبلاگهای خود لینکهای شما را قرار دهند. همچنان از شبکه های اجتماعی میتوانید برای یک لینک بیلدینگ سالم بهره گیری کنید.
مشخصه های بک لینک خوب و بد چیست؟
در یک کلام میتوان بیان کرد لینکی که شما درخواست گذاشتن آنرا کرده باشید لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگزارند لینک خوب بیان کرده میشود. چرا؟ زیرا زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت میکنید توقع دارید که لینک شما در تمام صفحات نمایش داده گردد، کلمه کلیدی مهم وب سایت شما لینک گردد، Dofollow باشد و … پس از مشخصه های لینک بد میتوان به:
– لینک شدن کلمه مهم کلیدی وب سایت: مثلا اگر وب سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشود، این لینک غیره طبیعی و بد اطلاق میگردد، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمیکنند مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.
– لینک شدن وب سایت در تمام صفحات وب سایت: این هم یکی از مواردیست که باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل گردد، زیرا کمتر مدیر سایتی حاضر میشود لینک کسی را در تمام صفحات وب سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.
– لینک شدن صفحه اصلی وب سایت: اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب وب سایت شما لینک ندهند جای نگرانیست، زیرا این مورد هم باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تبدیل گردد.

این مطلب را هم بخوانید :   نکته مهم در بهینه سازی سایت : مزایا و معایب رپورتاژ،خرید بک لینک، خرید رپورتاژ، تبلیغات بنری، نرم ...

سایت ما حاوی مقالات مفید آموزشی درباره سئوی سایت است

برای پیدا کردن مطلب مورد نظر می توانید موضوع مورد نظر خود را جستجو نمایید

 

– لینک شدن وب سایت شما در وب سایت غیرمرتبط به موضوع وب سایت: معمولا کاربران در وب سایت خود لینکهایی را قرار میدهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع وب سایت شما در مورد بهینه سازی وب سایت باشد و در آن وب سایت اسب فروشی را لینک کنید، طبعیست که بک لینک بد می باشد.
– لینک شدن وب سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همانگونه که سایتهایی بی کیفیت خودشان کیفیت چندانی ندارند، لینکهایی که از آنها به وب سایت شما ارسال میشود بد می باشد و اگر آن سایتها اسپم باشند حتی باعث میشود در شرایطی به رتبه وب سایت شما آسیب برساند.
– لینک شدن وب سایت به صورت مخفی: لینکها را قرار میدهند تا کاربران ببینند و از آن بهره گیری کنند، اما زمانی که لینک مخفی باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیره طبیعی می باشد.
شایان ذکر می باشد اگر در موردها فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه وب سایت شما نخواهد دید.
سوال اول: خرید بک لینک به چه معناست؟
در حقیقت امروزه وب وب سایت های مختلف و گوناگون در زمینه های کاری متعددی در فضای مجازی نظاره می گردند. هر وب وب سایت کوشش دارد که بیش تر و بیش تر دیده شده و در نتیجه بحث «رقابت» در فضای مجازی مطرح گردیده می باشد.
این وب وب سایت ها برای این که بتوانند در فضای مجازی بیشتر دیده شده و بازدیدکننده بیشتری را جذب خود سازند، ناچار به ارتقاء جایگاه خود در موتور جستجوی گوگل هستند. زیرا که امروزه گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جستجو نزد کاربران محسوب شده و سهم جالب توجهی از ترافیک هر وب وب سایت، از طریق موتور جستجوی گوگل وارد آن می گردد.
برای ارتقاء و بهبود جایگاه یک وب وب سایت در گوگل، استراتژی های مختلف و گوناگونی ارائه گردیده می باشد که فروش بکلینک یا همان خرید بک لینک یکی از مهم ترین آن ها به شمار می رود. در حقیقت خرید بک لینک به معنای این می باشد که برای مدتی معین در ازای پرداخت مبلغی لینک خود را در وب سایتی خاص قرار داده و به این شکل گوگل رتبه شما را در آن وب وب سایت بهبود خواهد داد.
سوال دوم: چرا خرید بکلینک امروزه از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد؟
مورد هایی که در بالا تبیین داده گردید، اگرچه در ظاهر ممکن می باشد ساده به نظر برسد، اما نبایست از هوشمندی موتور جستجوی گوگل فراموش نمود. متاسفانه تجربه نشان داده می باشد که در موردها بسیاری خرید بک لینک نه تنها موثر واقع نگردیده، بلکه سبب شده می باشد که رتبه ی وب وب سایت خریدار بک لینک در گوگل افت پیدا کند.
به همین جهت ما همواره تاکید داریم که کارفرمایان گرامی بک لینک با کیفیت برای وب وب سایت خود بهره گیری نموده و به هیچ عنوان به دنبال بکلینک های ارزان که فاقد کیفیت لازم می باشند، نروند.
مفتخریم اعلام داریم که وب وب سایت فروش بک لینک سون بک لینک به نشانی https://7backlink.ir آماده خدمت رسانی در زمینه خرید بک لینک قوی به شما عزیزان و علاقه مندان می باشد.
سوال سوم: خرید رپورتاژ چیست و اصولا خرید ریپورتاژ به چه معنا می باشد؟
خرید رپورتاژ یا همان خرید ریپورتاژ از لحاظ فنی در حقیقت زیرمجموعه ای از بحث خرید بک لینک همیشگی به شمار می رود. شما با خرید رپورتاژ یا همان خرید ریپورتاژ می توانید یک متن را در تعداد وب سایت های فراوان ما ارسال نموده و از داخل این متن، بک لینگ هایی به وب وب سایت خود روانه کنید. پس در حقیقت خرید رپورتاژ خود نوعی خرید بکلینک به شمار می رود.
بسیاری از متخصصیان سئو و بهینه سازی همواره اظهار داشته اند که خرید بک لینک همیشگی در حقیقت مناسب ترین نوع خرید بکلینک به شمار می رود. این نوع بک لینگ به علت همیشگی بودن تاثیر بسزایی در بهینه سازی وب وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل خواهد داشت.
سوال چهارم: نظر گوگل در ارتباط با فروش بک لینک چیست؟
گوگل بارها ابراز داشته که با مسئله فروش بک لینک به علت این که این امر به گونه ای دستکاری نتایج وب به شمار می رود به شدت مخالف می باشد. با این همه تجربه نشان داده می باشد که بک لینک حرفه ای همواره در بهبود وضعیت سئو وب سایت موثر واقع گردیده می باشد.

این مطلب را هم بخوانید :   فکر کردن کافی است، بک لینک های مورد نطرمان را درست کنیم