۵ دلیل که چرا خرید آنلاین مناسب تر می باشد

اینترنت در روش‌های متفاوتی به یک مزیت تبدیل شده می باشد. ما در جامعه‌ای پیشرفته زندگی می‌کنیم جایی که همه چیز به صورت آنلاین انجام می گردد، از وصول چک گرفته تا انجام تراکنش‌ها، سفارش غذا و البته خرید کالا! خرید آنلاین به چند دلیل فواید زیادی نسبت به خرید معمولی و فیزیکی دارد که به چند تا از مهم‌ترین آن‌ها تصریح می‌کنیم.

۱- دسترسی به اقلام فروشی بیشتر

وقتی اقلام برای فروش گذاشته می شوند بیشتر اوقات یک فروشگاه یا آن‌ها را تمام می کند یا اجناس تخفیف خورده مدتی بعد در سایز خریدار موجود نیست. با خرید آنلاین مشتری به احتمال زیاد از این قائله مستثنا خواهد گردید به دلیل این واقعیت که سفارشی که خریدار در حال انجام آن می باشد بجای یک فروشگاه محلی مستقیم به شرکت و یا تأمین‌کننده می‌رود.

۲- با تبلیغات به‌راحتی به اطلاع عموم می‌رسد

وقتی یک فروشگاه یک حراجی راه انداخته و کوشش دارد که آن را به اطلاع عموم مردم برساند، یک مصرف‌کننده بیشتر تمایل دارد با مراجعه به وب سایت فروشگاه اینترنتی از حراجی باخبر گردد تا اینکه به پاساژ یا نزدیک‌ترین مغازه برود. این موضوع باعث می گردد از یک سفر درون شهری برای مصرف‌کننده جلوگیری گردد و همین‌گونه این امکان را فراهم می کند که یک پیش نمایشی از اقلام منتخب تخفیف خورده را قبل از خرید ببیند. همچنین یاری می کند زمانی که مصرف‌کننده ایمیل خود را با شرکت تأمین‌کننده یا فروشگاه اینترنتی به اشتراک می‌گذارند، از حراجی‌ها یا اطلاع رسانی‌ها از طریق ایمیل آگاه شوند. اما قسمت اذیت کننده مسئله که مردم دوستش ندارند اینجاست که ایمیل یک کمپانی، مانند دیجی کالا، صندوق ورودی (inbox) ایمیل مشتری را به صورت روزانه اسپم می کند.

۳- احتمال موجود بودن سایز خریدار زیاد می باشد

عضویت در خبرنامه

با ارسال بروزترین نکته‌های آموزشی، شما را در هر مرحله از کسب و کار اینترنتی یاری خواهیم داد

سایت ما حاوی مقالات مفید آموزشی درباره سئوی سایت است

برای پیدا کردن مطلب مورد نظر می توانید موضوع مورد نظر خود را جستجو نمایید

 

یکی از موردها آزار دهنده دیگر این می باشد که به مغازه می‌روی و روی یک محصول دست می‌گذاری که خیلی دوستش داری و از فروشنده می‌خواهی که سایز شما را بیاورد اما ناگهان با این جواب روبرو می‌شوی: “متأسفم سایز شما را تمام کرده‌ایم.” گاهی اوقات گزینه دیگر آن‌ها این می باشد که چیزی شبیه همان محصولی شما خوشتان آمده به شما پیشنهاد می‌دهند و می‌گویند که آن هم شبیه همین می باشد و قطعاً شما که تنها از آن جنس خوشتان آمده مغازه‌های دیگر را بالتبع می‌گردید و این کار وقت‌گیر، نا امید کننده و اکثر اوقات بی‌ثمر خواهد بود. فروش آنلاین این امکان را به مصرف‌کننده می‌دهد که به طیف عظیمی از اجناس در سایزهای و رنگ‌های مختلف دسترسی داشته باشد و حتی اگر سایز آن موجود نباشد آن را به قسمت علاقه‌مندی‌های خود اضافه کند تا فروشگاه اینترنتی به سرعت آن ا فراهم کند.

این مطلب را هم بخوانید :   خیلی مهم :قدم های شش گانه ی بازار یابی دهان به دهان

۴- مرجوعی آسان‌تر خواهد بود

خیلی از افراد برای برگرداندن جنسی که ایراد دارد به مغازه‌ای که خرید کرده‌اند تنبلی می‌کنند و خیلی وقت‌ها قید آن را می‌زنند. گاهی اوقات کار به اداره پست رفتن، بسته‌بندی دوباره جنس و فرستادن آن به مغازه‌ای که از آن خرید شده می باشد می‌کشد، یا اینکه خریدار مجبور باشد با پیک برگرداند و مدت‌ها منتظر کالای جایگزین یا پول خود باشد که این امر باعث می گردد دیگر هیچ‌ وقت به آن مغازه برنگردد. با خرید آنلاین مصرف‌کننده دیگر لازم نیست در صف طولانی پست یا راه دیگر برای مرجوع کردن کالا باشد یا قبل از همه‌ی این‌ها مجبور باشد فروشنده را راضی کند تا آن را برگرداند زیرا قوانین بازگشت کلاً در وب سایت فروشگاه اینترنتی هست و خریدار با خیال راحت‌تری خرید می کند.

۵- خریدار قیمت کل را قبل از نهایی کردن سفارش می‌بیند

خریدار با دانستن اینکه چقدر مقرر می باشد در نهایت هزینه کند، با نگاه کردن به جزییات سبد خرید در فروشگاه اینترنتی مناسب تر از آن می باشد که برای خرید اقدام کند و بعد در ذهن خود تخمین بزند که مقرر می باشد در کل چقدر پرداخت کند و در انتها از آن چیز که هزینه واقعی می باشد متعجب گردد. اینکه ببیند مقدار واقعی که بایستی خرج کند به او اجازه می‌دهد که پیش خود حساب ‌و کتاب کند و به بودجه خود نگاهی بی اندازد و احساس شرمندگی از اینکه مغازه را به خاطر نداشتن پول کافی ترک می کند نداشته باشد.

۴ نکته برای آگاه‌سازی از برند در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند آگاهی و وفاداری به برند را بسازند. در یک نظرسنجی توسط شرکت Sprout Social در سال ۲۰۱۷ از ۱۰۰۰ مصرف‌کننده در شبکه‌های اجتماعی، ۶۲ درصد از آن‌ها بیان کرده بودند که بیشتر تمایل دارند از برندی که در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را دنبال می‌کنند خرید کنند. به علاوه، پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی بیشتر احتمال می‌دادند که یک برند را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند قبل از اینکه از آن خرید کنند.

این مطلب را هم بخوانید :   نکته کلیدی بهینه سازی سایت:راه های افزایش فروش در کوتاه ترین زمان

شبکه‌های اجتماعی یاری می کند که یک برند بالاترین در ذهن ماند و وقتی مصرف‌کنندگان آماده برای خرید باشند آن برند را در نظر بگیرند.

در این مقاله ما به شما ۴ نکته را پیشنهاد می‌کنیم تا به کسب‌وکار شما یاری کند تا آگاهی از برند شما بالا برود و وفاداری نسبت به برند شما توسط شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد.

فراتر از محصولات و خدمات بروید

فروش محصول و خدمت همیشه برای چشم‌اندازها کافی نیست. خیلی از مشتریان ارزش‌هایی مانند صداقت، شفافیت و اعتبار شرکت‌هایی که از آن خرید می‌کنند را می‌سنجند، مانند موردها زیر:

  • تأکید بر ارزش‌ها و فرهنگ شرکت
  • رو بازی کردن و صادق بودن راجع فعالیت‌های کسب‌وکار
  • به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نمایش پشت صحنه تولید و فراهم‌سازی محصولات و خدمات
  • انتشار محتوای با مفهوم
  • پیوستن به جامعه و در میان آن‌ها بودن

custom-ink-company-culture

CustomInk، شرکت آمریکایی فروش آنلاین پوشاک، از اینستاگرام بهره گیری کرده تا نشان دهد که کارکنان آن در کمپین ۵هزار نفری و در حال رشد حفاظت از منابع آبی شرکت کرده‌اند.


stash-tea-instagram

شرکت Stash Tea،خرده‌فروش محصولات چای، به‌خوبی می‌داند عاشقان چای در مورد طریقه تولید چای مشتاق هستند و از این رو در به دنبال کننده‌های اینستاگرامی خود یک نمایشی از طریقه آزمایشگاهی آماده‌سازی چای در این شرکت ارائه می‌دهد.


thinkgeek-trivia-night

ThinkGeek، خرده‌فروش کامپیوتر، یک شب از مراجعه‌کنندگان در محل برگزاری موسیقی‌های محلی میزبانی نمود و عکس‌های این رویداد را در اینستاگرام خود پست نمود.


شراکت در بازاریابی را در نظر داشته باشید

روی آمار جمعیتی، علاقه‌مندی‌ها و رفتارهای مخاطبان خود پژوهش کنید که می‌تواند پرده از فعالیت دیگر سازمان‌های و کسب‌وکارهایی که شما با آن‌ها همکاری دارید بردارد.

این مطلب را هم بخوانید :   آموزش بهینه سازی سایت : ارائه خدمات نامطلوب به مشتریان چه ضرری به کسب و کارتان می‌زند؟

با شراکت در بازاریابی، هر دو برند دسترسی بیشتری را به دست می‌آورند و در معرض دید قرا می‌گیرند و البته به‌صورت ایده آلی نتایج بزرگ‌تری از یک کمپین مستقل دریافت خواهند نمود. به این دو مثال توجه کنید:

astley-clarke-hunza-g-instagram-570x1013

شرکت Astley Clarke خرده‌فروش جواهرات، از استوری های اینستاگرام بهره گیری می کند تا همکاری تنگاتنگ خود با شرکت Hunza G، خرده‌فروش پوشاک را نشان دهد.

عضویت در خبرنامه

با ارسال بروزترین نکته‌های آموزشی، شما را در هر مرحله از کسب و کار اینترنتی یاری خواهیم داد


public-solesociety-society6-giveaway

شرکت‌های خرده‌فروشی  Sole Society، Public و Society 6 باهم تیم شده‌اند و هشتگ  howisummer# که مربوط به محصولات تابستانی می باشد در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کرده‌اند.

تأکید بر ارائه خدمات مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی

درحالی که ربات‌های گفتگو و گفتگوی آنلاین بسیار در میان خرده‌فروشان رایج و محبوب می باشد، کانال‌های شبکه‌های اجتماعی را نادیده نگیرید. مصرف‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی انتظار پاسخ‌های سریع به درخواست‌هایشان را دارند که شامل شکایت‌های آن‌ها نیز می گردد.

این فرم درخواست بازخورد از Loft شرکت پوشاک زنانه در نظر بگیرید که شبیه یک نظرسنجی می باشد. بعد از تعامل خریداران با این شرکت از طریق گفتگوی آنلاین درون سامانه‌ای کارشناسان Loft از آن‌ها می‌پرسند که اگر دسترسی به گفتگوی آنلاین ممکن نبود از چه طریقی با آن‌ها ارتباط می‌گرفتند و شبکه‌های اجتماعی یکی از گزینه‌های این نظرسنجی بود.

loft-chat-online-survey

آزمایش با پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی

آزمایش و تست ویژگی‌های هر پلتفرم شبکه‌های اجتماعی امری سرگرم‌کننده می باشد. فیس‌بوک با در نظر داشتن گزینه‌های زیادی که دارد مانند فرم ثبت‌نام ایمیلی، پیشنهاد‌ها، خرید و توانایی بردن ترافیک به وب سایت فروشگاه اینترنتی می‌تواند پلتفرم موردعلاقه خرده‌فروشان اینترنتی باشد.

dharmacrafts-facebook-shop

مثالی از دکمه خرید در صفحه‌ی فیس‌بوکی DharmaCrafts


vrai-oro-facebook-email-signup

شرکت Vrai & Oro خرده‌فروش جواهرات صفحه فیس‌بوک خود را شامل یک فرم ثبت‌نام ایمیلی کرده می باشد.


برای تبلیغاتی که حساسیت زمانی دارند، از استوری اینستاگرام برای جلب تعامل و بردن ترافیک به وب‌وب سایت فروشگاه اینترنتی خود بهره گیری کنید.

deborah-lippmann-instagram-story-570x1013

Deborah Lippmann خرده‌فروش محصولات آرایشی بهداشتی، از استوری اینستاگرام خود بهره گیری کرده می باشد تا تبلیغاتی که محدود به زمان هستند را به نمایش بگذارند.

دسته بندی : افزایش فروش سایت